Kategori arşivi: KPSS Püf Noktaları

Çıkmış Kpss Sorularına Çalışmak

kpss_sorular.jpgKamu personeli seçme sınavına hazırlananlar için harika bir kaynak olan sitede yeni sisteme uygun hazırlanmış çözümlü birçok deneme sınavı ve soru bulunuyor. Kendinizi test edebileceğiniz ve eksiklerinizi bulup gidermenizde sağlam bir kaynak durumundaki sitedeki soruları çözüp kpss sınavına hazırlanın.

Çıkmış kpss soruları’nı sınavdan bir iki hafta çözmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır. Çıkmış kpss sorularını çözmeniz sınav sorularının nasıl çıkabileceği hakkında bir fikrinizin oluşması açısından oldukça önemlidir.böylelikle2012 kpss soruları‘nın nasıl çıkabileceği hakkında iyi kötü bir fikriniz olacaktır.

Bilindiği üzere;Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Lise-önlisans ve lisans mezunu adayların memur olabilmek için tabii tutuldukları sınavdır.

KPSS’ye Başvuran ve KPSS ‘ye giren aday sayısı her geçen sene daha da çok artmakta ve bu da atama şansını düşürmektedir. Sadece lise mezunları için yapılan KPSS’ye 2 Milyona yakın aday girmekte ve bu adaylardan sadece 5000-7000’i Atanabilmektedir.

Yani atanabilmek için düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmak şarttır, bizim tavsiyemiz sınava son 2 hafta geçmiş yıllarda çıkan kpss sorularını mutlaka çözünüz. Geçmiş kpss soruları’nı çözerek KPSS soruları’nın nasıl sorulduğu hakkında bir fikire sahip olursunuz ve bu sınav günü sizi oldukça rahatlatır.

Sınavlarda Matematik Puan Netlerini Yükseltmek

Kpss de matematik sorularını çözerken dikkat etmeniz gereken altın kurallar yer almaktadır. Kpss matematik alanında dikkat edecekleriniz.Öncellikle soruların iyi okunması gerekmektedir.İyi bir anlaşılmadan sorunun %20’si Okumaya devam et

KPSS’ye Nasıl Çalışılır, Nasıl Hazırlanılır

KPSS 2014 sınavına nasıl hazılanacağımız hakkında makalemizi okuyarak çalışma planınızı düzenleyebilirsiniz..Bu makalede yazdığımız kurallar tavsiye niteliğindedir. Makalemiz sizlerin daha iyi bir ders çalışma ortamı oluşturmanıza katkı sağlayarak, sınavda başarı seviyenizi yükseltmeyi hedeflemektedir.. Tavsiyelerimizi uygulayarak öğrenme yeteğinizi hızlandırabilir ve en iyi şekle getirebilirsiniz. Ayrıca 2014 kpss sınavı ile ilgili video dersleri ve konu anlatımlarını  sitemizde bulabileceksiniz.

-Kendiniz için çalışma saatleri oluşturun.

– Öncelikle kendinize hedef belirleyin ve o hedefe gidebilmek için herşeyinizi ortaya koyun.

– Gerektiği kadarıyla özel zevklerinize ayırdığınız Okumaya devam et

Kpss’ye Hazırlananlara Tavsiyeler

1 – Hayal Kurmayın!

Ders çalışmaya başladıktan sonra asla hayal kurmaya başlamayın. Hayal kurduğunuzda sizi rahatlatacak ve ders çalışmaktan uzaklaştıracaktır.

2 – Teknolojiden Uzak Durun!

Yanınızda cep telefonu, radyo, TV ve bilgisayar (tabi bilgisayardan çalışmıyorsanız:) gibi teknolojik cihazlarınız varsa muhtemelen ilginizi dağıtacak ve iyi bir şekilde ders çalışamayacaksınız. Ders çalışırken mutlaka bunlardan uzak durunuz..

3 – Oturma Şekli ve Oda Düzeni

Ders çalışırken yatmak ve rahatsız pozisyonlarda oturmak performansınızı etkiler. Uzmanların en çok tavsiye ettiği ders çalışma şekli masa üzerindeki çalışmadır. Çalıştığınız odada ışık derecesi az veya fazla olmamalıdır. Odanızda  dikkat dağıtacak unsurlarında bulunmaması önemle tavsiye edilir.

4 – Hedef Koy!

Derslerinize çalışırken kendinize hedefler koyunuz. Bu hafta her gün 50 soru veya 100 soru gibi kendi kapasitenizi aşmayan ve sizi bunaltmayan hedefler olmalı. Bu sayede ders çalışmak için kendinizi şartlandırmış ve başardıklarınızı daha net görebileceksiniz. Bu size ders çalışmak için daha fazla güç verecektir.

5 – Dinlenme Aralarını Kitapla veya Uzanarak Değerlendir

Ders çalışmaya mola verdiğinizde TV ve bilgisayardan uzak durunuz. Sevdiğiniz bir roman varsa okuyabilir veya uzanarak dinlenebilirsiniz. Sırt üstü uzanma pozisyonunda okuduklarınızı aklınızdan tekrar geçirmeniz daha faydalı olacaktır. Bu sayede ders çalışmaya geri dönerken zorlanmazsınız. Örneğin insan psikolojisi için TV izlemekten kalkıp da ders çalışmak çok zordur.

6 – Daima Programlı Ol!

Ders çalışma programlarınız olması oldukça önemlidir. Her güne özel programlar yapabilirsiniz. Bu programlarınızı yaparken rehber öğretmenlerden destek almanızda her zaman fayda vardır. Bazı günlerinizde sevdiğiniz diziler olabilir. Programları oluştururken bunlara da dikkat edin ve gerekirse o güne daha hafif, diğer günlere daha ağır ders programları yapınız. Ancak programınızı oluşturduktan sonra, her koşulda kpss ders programınıza uymak için şartları zorlayınız.


-Şunu unutmamalısınız ki herkes başarıya ulaşabilir. Bir kartal dağın zirvesine uçarak ulaşırken, yılanda sürünerek ilerler ve bir şekilde dağın zirvesine ulaşmanın yolunu bulur. Sizde Yolunuzu seçmeli ve bunu amaç edinerek ilerlemlisiniz.

 

KPSS Standart Sapma Nedir

standart-sapma-kpssKPSS’de standart sapma her yıl değişen bir değerdir. Her yıl sınava giren adaylar arasında merak ve tartışma konusu olan standart sapma yapılan ortalama netlere ve yapılan branşlara göre değişkenlik gösterir. P-1, P-2, P-3’te yaklaşık olarak standart sapmadan doğan taban puan 40 civarındayken bu değer P-10 öğretmenlik puanında 16 puan civarındadır. Okumaya devam et

Kpss Sınavında Netleri Artırmak

soru-kagidiNetlerinizi arttırma teknikleri konu altında altın değerinde sizlere önerilde bulunacağız. Bu sayede yapmış olduğunuz netlerin kat ve kat üstüne çıkacaksınız. Doğru tekniklerle çözdüğünüz sınav esnasında bulunduğunuz soru numarasını okuyarak kendinizi telkin edin ve sınavda sadece çözdüğünüz soruya odaklanın. Peki böyle basit işlemler ile netleriniz artar mı ? Kısaca bir kaç noktadan bahsedelim. Sınavda yapılan en büyük hatalar soruyu tam okumadan cevaplamaktadır. Oysa sorunun sonunda kalın ve altı çizilmiş şekilde olması sorunun nasıl gerektiğini belirtir. Okumaya devam et