Kategori arşivi: KPSS Atamaları

2014 Kpss Atamaları

Geçtiğimiz yıllar içerisinde 150 bin yakın kamu personeli göreve başladı. KPSS Atamaları 2014 de bu orantılı olacağını varsayıyoruz. Bu kapsamda hazırlamış olduğumuz haberimizde kaç puanla hangi kurum atama yaptı. En çok rağbet gören iller ve branşlarını açıklıyoruz. 2012 yılında yapılan KPSS geçerliği 2014 yılında yapılacak sınava kadar geçerlidir. Bundan dolayı atamaları kademe kademe bölünmüştür. 150 bin civarında memur 8-9 atama sonucundan yerleştirilmiştir. Devlet Personel Başkanlığı tarafından Okumaya devam et

2013 Yerleştirme Takvimi

Öğretmen adayları ve lisans mezunlarının girmiş olduğu KPSS 2013 sınavının ardından şimdi geldi atamalara…

Devlet Personel Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya 18 Kasım – 27 Kasım 2013 tarihleri arasında atamalar gerçekleşecektir. Kadrolarının doluluk oranına kamu kurum ve kuruluşları tarafından ÖSYM açık pozisyonlar bildirilecek ve ÖSYM tarafından açıklacak boş kadrolara atamalar yapılacaktır. ÖSYM’nin internet sayfasının yayınlanan tercih kılavuzuna göre tercihler yapılalcaktır. http://www.osym.gov.tr yaklaşık 2 hafta içinde açıklanması öngörülmektedir.

Bir milyon adayın girdiği sınavda boş pozisyon kadrolar için tercihler yapılacaktır. 2013 kpss yerleştirme kılavuzundan yer alan bilgiler doğrultusunda tercihler yapılacaktır. Memur adayları için 1 hafta süresi olacak tercihlerin dikkatli ve geçtiğimiz yıllardaki atamaları dikkate alarak yapmalarında yarar olacaktır.