Kategori arşivi: Güncel Haberler

Saatlerin Anlamı

Saatlerin Anlamı
Zamanı ölçmemize yarayan saatlerin dakika ve saati aynı sayıya denk geldiği zaman bir anlamı olduğu düşünülmüştür. Bu düşüncelerden hareketle gençler çeşitli atıflarda bulunmuş ve aynı renklere anlam vermek gibi çift gelen saatlere anlamlar yüklemişlerdir. Bu anlamlar hayali olmakla birlikte günümüzde eğlence amacıyla kullanılmakta ve özellikle gençler arasında oldukça yaygınlaşmışlardır.Saatlerin anlamı gerçek mi sorusunu aklınıza takılıyorsa sayfamızı zziayeret ederek cevabı görebilirsiniz.
Duvar saatine, kol saatine veya bilgisayar telefon gibi elektronik aletlerde bulunan saatlerde 23:23, 15:15 gibi aynı sayıya denk gelen saatlere hepimiz rastlamışızdır. Bu saatlere yüklenen anlamlar sayesinde hoş vakit geçirebilir hayal dünyasında gezinebilirsiniz. Tabi ki bunların gerçek olduğunu düşünmeyin. Zira saatlerin kendinden bile haberi yok. Sevgilinizden veya eşinizden haberi olacak değil. Ancak eğlenmek için, anlıkta olsa bir mutluluk yaşamak için çift saatlerin anlamını saatlerinanlami.net.tr adresinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca yorum bölümüne mesajınızı bırakarak diğer ziyaretçilerle birlikte etkileşime geçebilir, diğer ziyaretçilerimize çift denk gelen saatlerin anlamını okuyabilirsiniz. Okumaya devam et

14 Mart Tıp Bayramı Haftası

1976’dan beri sadece 14 Mart günü değil, 14 Mart’ı içine alan hafta boyunca kutlama yapılmakta ve bu hafta Tıp Haftası olarak kabul edilmektedir. Dünyada benzer kutlamalar, farklı tarihlerde yapılmaktadır. Örneğin ABD’de ameliyatlarda genel anestezinin ilk defa kullanıldığı 30 Mart 1842 tarihinin yıldönümü; Hindistan’da ünlü doktor Bindhan Chandra Roy’un doğum (ve aynı zamanda ölüm) yıldönümü olan 1 Temmuz günü “Doktorlar Günü” olarak kutlanır.

Sbs Yedek yerleştirme 2013

2013 SBS sonuçları açıklandıktan sonra, tercih işlemleri bitti ve okullar açıklandı. Şimdi sıra geldi yedek puan olarak yerleştirmelere…

Peki 2013 SBS Yedek Yerleştirme Sonuçları Ne Zaman AçıklanacakSbs Yedek yerleştirme 2013, gibi konular veliler ve öğrenciler için merak konusu olurken Milli Eğitim Bakanlığı tarafında resmi açıklamada  16 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacak… Bu süreçte aday ve velilerin ne yapması lazım. Bakanlığın resmi sitesinden yapılan duyuruya göre ilk önce asıl kazandığı okullara kayıt yapılması zorunludur Okumaya devam et

SBS Pansiyonlu Okullar

SBS sonuçlarının açıklanmasının ardından, tercihler yapıldı ve okullar açıldı. Velilerin sbs tercih ettiği okullar arasında öğrencileri şehir dışına göndereceği ve tercih edilen okullarda pansiyon olup olmadığına dair konumuzda detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Konuya ilişkin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre öğrencileri pansiyona girme şartlarıda göz önünde bulundurarak işlem yapılmasını isteniyor. Detaylar için lütfen tıklayınız. (Resmi Açıklama)

Şimdi tercih yaptığının illlere göre pansiyon olup olmadığını vereceğimiz Milli Eğitim Bakanlığının verilenden inceleyebilirsiniz. Pansiyonlar genellikle okul içinde bulunur. Okul öğrencileri tarafından mezih ortamlarda kalma imkanı sağlanmaktadır. Pansiyonlar okullar kategorisinde en çok İstanbul, Ankara ve İzmir alırken en az pansiyonu olan iller Ağrı, Bayburt ve Hakkari çekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan o çizelge ve pansiyonlu okullar, pansiyonlu liseler

Pansiyonlu Okulları incelemek için tıklayınız.

Memur Maaşı 6300 Lira

Fakülte bünyesinde idari işlerde çalıştırılan personeli, yüksek ücret ödenebilecek kadrolardan alan yönetimin, bu kapsamda işe aldığı çalışanlara 6300 TL ödediği öğrenildi. Uçak bakım makinisti, yer ve meydan kontrolörü kadrolarında çalıştırılmak üzere alınan personeli, helikopter makinisti, uçuş teknisyeni ve uçuş bakım kontrolörlüğü statüsünde alan fakülte yönetimi, bununla da yetinmeyerek bu personeli sözleşmede belirtilen kadrolarla ilgisi olmayan itfaiye ve satın alma birimlerinde çalıştırdığı ortaya çıktı.

657 sayılı Devlet memurları kanununa göre önemli projelerin hazırlanması ve gerçekleştirilmesine yönelik özel bir meslek bilgisi ve ihtisasına ihtiyaç gösteren geçici işler için öngörülen istisnai kadrolar, fırsatçıların dayanağı haline geldi. Son örneği Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde yaşanan suiistimalle deşifre oldu.

Fakülte bünyesinde idari işlerde çalıştırılan personeli, yüksek ücret ödenebilecek kadrolardan alan yönetimin, bu kapsamda işe aldığı çalışanlara 6300 TL ödediği öğrenildi. Uçak bakım makinisti, yer ve meydan kontrolörü kadrolarında çalıştırılmak üzere alınan personeli, helikopter makinisti, uçuş teknisyeni ve uçuş bakım kontrolörlüğü statüsünde alan fakülte yönetimi, bununla da yetinmeyerek bu personeli sözleşmede belirtilen kadrolarla ilgisi olmayan itfaiye ve satın alma birimlerinde çalıştırdığı ortaya çıktı.

Milat Gazetesinden alınmıştır.

Ocak 2013 Ayından Geçerli Memur Maaşları

2013 memur maaşlarıOcak ayından itibaren geçerli olan 2013 memur maaşları yayınlandı. Devlet Personel Başkanlığınca yapılan açıklamaya göre 3.14 oranında bir artış yapıldığı belirtildir. Ayrıca en düşük 1818 lirayla hizmetli maaşı olurken en yüksek memur maaşı da 7419 lirayla müsteşar maaşı olarak açıklandı.Öte yandan bazı bu artışların Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından belirlendiğini açıklayan Başkanlık enflasyon oranlarına endeksli olduğu belirtildi.

Devlet memuru aylıkları 1 Ocaktan geçerli olmak üzere yeniden belirlendi. 2012 yılında gerçekleştirilen toplu sözleşme süreci sonucunda Kamu Görevlileri Hakem Kurulu tarafından belirlenen yüzde 3 oranındaki artış oranı ile 2012 yılında gerçekleşen enflasyon oranı farkından kaynaklanan yüzde 0,14 oranındaki artışın da ilave edilmesiyle memur aylıklarında yüzde 3,14 oranında artış yapılmış olup, bazı unvanlara ilişkin maaşlara aşağıda yer verilmiştir..

 

 

BAZI KADROLARDA GÖREV YAPAN MEMURLARIN OCAK 2013 DÖNEMİ AYLIKLARI 

 

KADRO UNVANI

NET AYLIK TUTAR (TL)

MÜSTEŞAR

7419

GENEL MÜDÜR

6496

ŞUBE MÜDÜRÜ (1/4)

3322

MEMUR (9/1)

1956

MEMUR (5/1)

2017

MÜHENDİS (8/1)

3062

MÜHENDİS (1/4)

3394

TEKNİKER (9/1)

2295

TEKNİKER (1/4)

2677

TEKNİSYEN (10/1)

2056

TEKNİSYEN (3/1)

2257

TABİP (7/1)

3243

UZMAN TABİP (1/4)

3896

HEMŞİRE (11/1)

2153

HEMŞİRE (1/4)

2635

ÖĞRETMEN (9/1)

2075

ÖĞRETMEN (1/4)

2381

AVUKAT (1/4)

3856

İMAM-HATİP (11/1)

2113

BAŞKOMİSER (4/1)

3022

POLİS MEMURU (8/1)

2714

POLİS MEMURU (3/1)

2912

HİZMETLİ (12/1)

1818

KAYMAKAM (7/1)

3627

PROFESÖR

4862

ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ (7/1)

2394

VAİZ 1/4

2560

 

NOT:

 

  1. Evli, eşi çalışmayan ve iki çocuklu Devlet memuru esas alınmıştır.
  2. Aile yardımı ödeneği çalışmayan eş için 157,57 TL, 0-6 yaş arası çocuk için 36,92 TL, diğer çocuklar için 18,46 TL dir.
  3. Asgari geçim indirimi 110,09 TL dir.
  4. Hesaplamalara ek ders ücreti ve yabancı dil tazminatı dahil edilmemiştir.
  5. Müsteşar ve genel müdür aylıkları yıllık ortalamalara göre belirlenmiştir.

 

Botaş Memur Zammı

Botaş Memur Zamları kapı. Botaş’ta çalışan memurların gözü kulağı yönetimde. Çalışmaların devam ettiği en kısa sürede netice olacağı haberleri kulislerde yer alıyor. TPOA da yapılan işci ve memur zammından sonra kolları sıvayan BOTAŞ işçi ve memurları kapsayan bir çalışma başlattı. Kademeli olarak giriş ücretleri ile ilgili düzenleme yapılacağı tahmin ediliyor. Mart ayının sonuna kadar netice beklenen çalışma detayları merak konusu.

Memura Sicil Affı Müjdesi!

Memura sicil affı kapıda. Ne zaman merakla beklenen memurun sicil affı yasayı kapıda. Bakanlar kurulunda görüşülecek olan konu hakkında Faruk Çelik açıklama yaptı. Bakanın yaptığı açıklama göre bu düzenlemenin ele alınmasının beklendiği ardından da hayata geçmesi için düğmeye basılacağı ifade edildi.Ancak düzenlemenin bir yasa tasarısına eklenmesiyle işlevinin daha fazla artırılması planlanıyor. Düzenlemenin hangi tasarıya ekleneceğinin ise henüz netleşmediği ifade edildi. Okumaya devam et