Memura Sicil Affı Müjdesi!

Memura sicil affı kapıda. Ne zaman merakla beklenen memurun sicil affı yasayı kapıda. Bakanlar kurulunda görüşülecek olan konu hakkında Faruk Çelik açıklama yaptı. Bakanın yaptığı açıklama göre bu düzenlemenin ele alınmasının beklendiği ardından da hayata geçmesi için düğmeye basılacağı ifade edildi.Ancak düzenlemenin bir yasa tasarısına eklenmesiyle işlevinin daha fazla artırılması planlanıyor. Düzenlemenin hangi tasarıya ekleneceğinin ise henüz netleşmediği ifade edildi.

Star gazetesinin haberine göre , 2 Milyon Memuru ilgilendiren ve beklenti içerisinde olduğu sicil affı ve uzun yıllar boyunca derece alamayan memura ’1 derece’ verilmesine ilişkin çalışmada ,metin yazımı işlemleri tamamladı.

Devlet Personel Başkanlığı na  konuyla ilgili bir ön çalışma yaptıran çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Faruk Çelik, Bu çalışmanın ardından, bir düzenleme metni hazırlandığını belirtti.

Bakanlar Kurulu’nda bu düzenlemenin  ele alınmasının beklendiği ardından da hayata geçmesi için düğmeye basılacağı ifade edildi.Ancak düzenlemenin bir yasa tasarısına eklenmesiyle işlevinin daha fazla artırılması planlanıyor. Düzenlemenin hangi tasarıya ekleneceğinin ise henüz netleşmediği ifade edildi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.