Kpss 2014 Başvuru

2014 yılında gerçekleşecek olan KPSS sınavı için başvuru tarihi ne zaman ve kaç lira yatırmamız gerektiği hakkında bilgileri paylaşacağız. Ortaöğretim, Önlisans, Lisans mezunlarının merakla beklediği 2014 yılında yapılacağı sınavla ilgili bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Öncelikle KPSS 2014 Liseler için kalktı mı sorularına ÖSYM açıklık getirdi. Sınav takvimine göre Eylül ayı içerisinde sınavın gerçekleşeceği belirtildi. Öte yandan konuyla ilgili internet yalan haberler çıksada 2014 KPSS sınavı için Ortaöğretim, Önlisans ve Lisanslar için geçerliliği koruyor. 2014 Kamu Personeli Seçme Sınavı başvurusu lisanslar Mayıs ayı içerisinde, Ortaöğretim ve Önlisans KPSS için de Temmuz ayı içerisnde gerçekleşmesi bekleniyor. Peki başvuru için neler gerekli?

KPSS 2014 Başvurusu için ÖSYM üzerinden ödeme yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapılan sistem sizin TC numarasınızla direk ödemenizi gerekleşme imkanı veriyor. Bu sayede banka, vs. gibi işlemlerle uğraşmıyorsunuz. Bu da size işlem kolaylığı sağlıyor. Geçtiğimiz sene içinde devreye giren sistem ile işlemler daha hızlı ve kolaylaştı. Bu sayade yılda 10 milyondan fazla sınav ücreti yatıran adaylar için vazgeçilmez bir kolaylık sunuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.