İşssiz Öğretmen Ölmek istedi..

Çırpındı durdu, okudu bitirdi, hayal ettiği güzel şiirlerin yazıların bulunduğu mesleğine doğru koşar adım giderken; en büyük engel olan bürokrasiye takıldı. Evet güzel meslek seçmişti edebiyat öğretmeni olacak

Öğrencilerine şiirler yazılar makaleler öğretecek kim bilir belkide şair, ozan, yazar yetiştirecekti, ama en büyük engelin bürokrasi olacağını; okuduğu 4 yılın heba olacağını hiç hesaba katmadı.4 yılın üstüne beş yıl boşa bekleyince, vucut direncini, beyin görevini kaybetti ve öğretmen adayı genç kız daha fazla dayanamadı ölmek istedi. Genç kız yakınların durumu erken fark etmesiyle hayata yeniden döndü. Edinilen bilgiye göre olay Malatya merkez Ataköy Mahallesi’nde meydana geldi. E.K. (25) adlı bayan 15 adet ilacı evlerini banyosunda içerek intihara teşebbüs etti. Yakınları tarafından Malatya Devlet Hastanesi’ne kaldırılan E.K. burada tedavi altına alındı.

 

E.K. polise verdiği ifadesinde Edebiyat Bölümü mezunu olduğunu ve 5 yıldır atanamadığından dolayı bunalıma girdiğini belirtti.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.