2014 Kpss Atamaları

Geçtiğimiz yıllar içerisinde 150 bin yakın kamu personeli göreve başladı. KPSS Atamaları 2014 de bu orantılı olacağını varsayıyoruz. Bu kapsamda hazırlamış olduğumuz haberimizde kaç puanla hangi kurum atama yaptı. En çok rağbet gören iller ve branşlarını açıklıyoruz. 2012 yılında yapılan KPSS geçerliği 2014 yılında yapılacak sınava kadar geçerlidir. Bundan dolayı atamaları kademe kademe bölünmüştür. 150 bin civarında memur 8-9 atama sonucundan yerleştirilmiştir. Devlet Personel Başkanlığı tarafından yıl boyunca 4 kez öngörülen atama takvimine riayet eden kamu kurumları ÖSYM kadro açıklarını yollar ve ÖSYM’nin gerçekleştiği puan atamalara göre memurların yerleştirmeleri yapılır. 

Lisans kadrolar için en düşük 65 puan ile sağlık branş alırken en çok rağbet gören illerin başında Ankara, İstanbul ve İzmir yer aldı. Doğu illeri büyükşehirlere göre ilgi yüksek olmasına rağmen Hakkari ve Batman en düşük 68 puan ile Veteriner Hekim ile atama gerçekleşti. Öte yandan yüksek puandan düşük puana doğru sıralama önem arz ederken, kendi içinde sıralamada bir hayli şarttır. Lisans atamalarında en son gerçekleşen 2012/6 ataması detayları inceleyebilirsiniz.

Önlisans kadroları için en düşük 62 puan ile sağlık branşında olurken boşta kalan kadrolar arasında sağlık en başı çekiyor. Tercih edilmeyen iller ise Van, Muş, Ağrı, Bitlis ve Ardahan başı çekerken en çok tercih edilen iller; Karabük, Muğla, Hatay, İzmir olarak açıklandı. KPSS 2014 önlisans atamaları için de bu kriter göz önüne alarak tercih yapılmasında yarar olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.